Najczęściej zadawane pytania

Najczęstsze pytania Pacjentów Opole

Zebraliśmy konkretne odpowiedzi na pytania o cennik, terminy i leczenie w naszym gabinecie. Jeśli nie znajdziesz tu informacji, której szukasz – po prostu zadzwoń do rejestracji: 77 457 79 76.

Czy leczenie jest bolesne?

Stosujemy stomatologię bez bólu. Przed właściwym znieczuleniem smarujemy dziąsło żelem znieczulającym, a następnie podajemy znieczulenie komputerowe (The Wand), które eliminuje dyskomfort w 100%. Jeśli w trakcie zabiegu poczujesz cokolwiek, możesz w każdej chwili przerwać pracę lekarza i poprosić o dołożenie znieczulenia.

Ile kosztuje pierwsza wizyta i co obejmuje?

Cena zależy od diagnostyki. W gabinecie wykonujemy pełen komplet zdjęć (RTG, OPG) na miejscu. Podczas pierwszej wizyty lekarz poświęca odpowiednio dużo czasu na rozmowę, badanie i przygotowanie planu leczenia. Dokładne ceny pakietów sprawdzisz w zakładce Cennik.

Jak wygląda leczenie kanałowe?

Leczymy nowocześnie i precyzyjnie. Każde leczenie kanałowe (endodoncja) odbywa się pod mikroskopem, co pozwala uratować zęby skazane gdzie indziej na usunięcie. Zabieg jest bezbolesny, a nad Twoim komfortem czuwa lekarz wraz z opieką asysty stomatologicznej.

Czy robicie wyciski przy koronach i protezach?

W większości przypadków – nie! Stosujemy leczenie bez wycisków. Używamy skanera wewnątrzustnego 3D, który zastępuje nieprzyjemną masę wyciskową. To idealne rozwiązanie dla osób z odruchem wymiotnym – szybkie, komfortowe i ultra-precyzyjne.

Boję się dentysty. Jak sobie z tym radzicie?

Rozumiemy Twój lęk (dentofobię). Nasz gabinet jest cichy i przytulny, a personel dba o miłą atmosferę. Oferujemy wstęp z rozmową przed zabiegiem, spokojne tempo pracy, a dla bardzo zestresowanych piłeczki antystresowe. Leczymy delikatnie i bez pośpiechu.

Kto przeprowadza leczenie?

Nad jakością czuwa dr Grzegorz Bisztyga (lekarz medycyny i stomatolog) oraz lek. dent. Paweł Pelczarski. To zespół z ponad 20-letnim doświadczeniem i tysiącami wyleczonych pacjentów. Masz pewność, że Twój uśmiech jest w rękach ekspertów z szeroką wiedzą medyczną.

Czy wykonujecie zabiegi medycyny estetycznej?

Tak. Stomatolog to ekspert od anatomii twarzy. Oferujemy bezpieczne zabiegi: modelowanie ust, redukcję zmarszczek (toksyna botulinowa) czy mezoterapię. To duża wygoda, gdyż podczas jednej wizyty zadbasz o estetykę uśmiechu i rewitalizację skóry.

Czy usuwacie ósemki?

Tak. Wykonujemy chirurgiczne usuwanie zębów mądrości (ekstrakcja ósemek), także tych zatrzymanych. Zabieg jest planowany na podstawie zdjęcia pantomograficznego (OPG), które wykonujemy na miejscu. Dzięki znieczuleniu komputerowemu cała procedura przebiega w pełnym komforcie.

Czy wszczepienie implantu boli?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny dzięki znieczuleniu miejscowemu. Często jest mniej odczuwalny niż usunięcie zęba! Stosujemy systemy implantologiczne (Straumann, AnyRidge), które gwarantują szybkie gojenie i trwałość na lata.

Czy wybielanie zębów niszczy szkliwo?

Nie. Stosujemy profesjonalne metody gabinetowe i nakładkowe, które są bezpieczne dla szkliwa. Przed zabiegiem wykonujemy dokładną higienizację, by efekt był spektakularny i zdrowy. Twój uśmiech będzie jaśniejszy o kilka tonów.

Czy zapewniacie pogotowie stomatologiczne?

Nie prowadzimy dyżuru 24h, ale priorytetowo traktujemy pacjentów z bólem. Jeśli zadzwonisz rano, postaramy się znaleźć dla Ciebie wizytę bólową tego samego dnia. Oferujemy natychmiastową pomoc w godzinach pracy gabinetu, zapewniając spokój i wsparcie w nagłych przypadkach.

W jakie dni przyjmujecie po pracy?

Dopasowujemy godziny do Twojego dnia, nasz gabinet stomatologiczny jest czynny wieczorami od poniedziałku do piątku. W poniedziałki i wtorki przyjmujemy do 19:00, natomiast w środy, czwartki i piątki jesteśmy dla Ciebie aż do 21:00. Dzięki temu umówisz się na wizytę bez pośpiechu, po swojej pracy, bez konieczności brania urlopu. Jest to idealne rozwiązanie, gdy potrzebujesz dłuższego zabiegu, leczenia kanałowego, odbudowy zęba czy wykonania korony – w jednym wygodnym, wieczornym terminie.

Czy przyjmujecie na NFZ?

Leczymy wyłącznie prywatnie. Dzięki temu nie ograniczają nas limity funduszu, dlatego stosujemy najlepsze materiały, nowoczesne znieczulenia i poświęcamy na wizytę tyle czasu, ile realnie wymaga Twój ząb.

Czy przed wizytą można jeść i pić kawę?

Tak, zjedz normalny posiłek – bo głodny pacjent to pacjent bardziej zestresowany. Kawę również możesz wypić (choć może chwilowo zabarwić osad). Wyjątkiem są zabiegi chirurgiczne – poinformujemy Cię o właściwej diecie.

Gdzie można zaparkować przy gabinecie?

Gabinet znajduje się przy ul. Chabrów 117, za sklepem Stokrotka (z tyłu sklepu). Bezpośrednio przy wejściu do budynku gabinetu znajduje się ogólnodostępny bezpłatny parking.